Valimisliit Meie inimesed: raudtee on üks asi, millega me saame siit ääremaastumisest pääseda

Liiprid, mis võiksid kõnelda valimiste eelses erisaates „Valimised 2017“ andsid intervjuu ka valimisliidu Meie inimesed esindajad Merle Mäesalu ja Toomas Schmidt.

Merle Mäesalu, Teie olete olnud algusest peale seotud Läänemaa osa trassiplaneeringuga. Miks Teie hinnangul on Harju Maavalitsus selles osas olnud mahajääja? Sisuliselt ei ole ju mitte midagi tehtud ning nüüdseks tundub, et see venitab isegi lühikese lõigu valmimise mitme aasta võrra?

Aitäh küsimuse eest aga mulle tundub, et need eeldused väga täpsed ei ole. Tänases seisus on Harju maakonnas Nissi valla üldplaneeringus olemas täiesti see raudteejupp, mis on Harju maakonna piirides. Minu teada ka Harju maavalitsus on hästi intensiivselt on jõudmas maavalitsuse toimingutele, mis meil Läänemaal on tehtud ehk see maa on taotletav maa riigi omandisse.

Toomas Schmidt, mida on plaaninud korda saate Teie valimisliit seoses sellega, et tulevaal aastal valmiks Riisipere-Turba lõik ja, et raudtee tuleks edasi ka Haapsaluni ning seejärel Rohukülani?

Konkreetselt on omavalitsustel siin keeruline midagi teha. Küll aga on kõik omavalitsused hoolitsenud selle eest, et see tamm oleks alles, see koht, kuhu see uus raudtee tuleb oleks olemas ja ma arvan, et meie elanikud kõik ootavad võimalust raudtee tulekut Rohukülani.

Merle, Teie valimisliidus on inimesi mitmest erakonnast, ka rohelisi. Nemad aga arvanud ka seda, et keskenduma peaks mitmesaja miljoni investeerimisse Tartu ühendusse ja alles siis võtta käsile Haapsalu jm suunad?

Jah, meil on Roheliste esindajaid aga meie kandideerimegi kohalikel valimistel ja me tahame kohaliku elu edendada. Me saame aru, et raudtee ei ole mitte võluvits ja üks ime asi, millega me saame siit ääremaastumisest pääseda. Aga see on üks asi, mis tõmbab meid pealinna regioonile lähemale ja kindlasti on ka Rohelised selle eest head seismas, et Tallinn ja Haapsalu oleks tihedamalt seotud.